Jennifer Aniston

15. května 2012 v 19:43 | Anéž |  Herci a herečky
Jennifer Aniston

Jennifer Aniston Jennifer Aniston at the Los Angeles premiere of 'Marley & Me', Mann Village Theatre, Westwood, CA.

Okouzlující Jennifer Aniston, někdy také nazývaná pouze Jen, se do podvědomí diváků zapsala především díky roli Rachel Greenové v televizním seriálu "Přátelé". Okamžitě se stává sex symbolem, dokonce i její účes se stává módním hitem. Seriálem "Přátelé" jí kariéra začala, ale v žádném případě nekončí. Dnes ji můžeme vidět i po boku dalších slavných herců a hereček v řadě filmů....Jennifer se narodila narodila 11. února 1969 v Sherman Oaks v americkém státě Kalifornie, ale jeden rok svého dětství prožívá společně se svými rodiči v Řecku. Pak se ale stěhují do New York City. Jejím otcem je John Aniston, představitel Victora Kiriakise v televizním seriálu "Tak jde čas" (Days of Our Lives- 1965). Matka Nancy Aniston byla herečkou a modelkou. V roce 1978 se rodiče rozvádí a Jennifer zůstává se svou matkou.

Již v 11 letech se u Jennifer projevují umělecké sklony: jak herecké, tak i výtvarné. Začne navštěvovat herecký kroužek na škole Rudolfa Steinera a zároveň se některé její výtvarné práce objevují v Metropolitním Muzeu umění. Herectví ale dává přednost, nastupuje na Střední uměleckou školu do New Yorku. V roce 1987 úspěšně skládá maturitu a poprvé se začíná objevovat na divadelních jevištích (např. hry "For Dear Life" nebo "Dancing on Checker's Grave").

Přichází i první televizní role, jmenujme především televizní seriál "Molloy"(1990), kde ztvárnila Courtney, dále pak role Jeanie Buellerové v TV seriálu "Ferris Bueller" (1990) nebo ve stejném roce ještě seriály "The Edge" a "Camp Cucamonga". Role Tory Redingové ji příliš slávy nepřinesla, protože film s keltskou tématikou "Leprechaun" (1993) příliš úspěšný nebyl.

Přelomovou rolí je bezesporu role Rachel Greenové v TV seriálu "Přátelé" (Friends - 1994). Původně sice měla hrát Moniku, ale sama celému štábu dokázala, že se více hodí na roli Rachel. Jennifer se stává slavnou a obdivovanou herečkou. Svými hereckými výkony dokázala upoutat pozornost mnoha režisérů, kteří si ji v následujících letech vyžádali pro své filmy. Začalo to komedií s Cameron Diazovou "Ona, jedině ona" (She's the One - 1996). V následujícím roce to byla role Kate Mosleyové v komedii "Perfektní záskok" (Picture Perfect) nebo role Debbie ve snímku "Til There Was You".

V následujících letech role jen přibývaly. V roce 1998 to byly role ve filmech "Sen pro nespavce" (Dream for an Insomniac) a "Objekt mé touhy" (The Thin Pink Line). Jako Emily Pouleovou jsme ji v roce 2001 mohli vidět ve filmu "Rocker" (Rock Star), o rok později jako Justine Lastovou ve snímku "The Good Girl". V roce 2003 to byl snímek "Božský Bruce" (Bruce Almighty). Připraveny jsou už i projekty na rok 2004, takže se rozhodně máme na co těšit.

Jennifer je od 29 července 2000 vdaná za idola dívčích srdcí - za Brada Pitta. Vzali se v Malibu, ale dnes vlastní obrovský dům v Beverly Hills ve slunné Kalifornii. Její dlouholetou kamarádkou je herečka Andrea Bendewaldová. Ve volném čase chodí Jennifer ráda na procházky, má ráda přírodu a camping. Nepřestala ani s výtvarným uměním - nejraději kreslí uhlem, občas maluje nebo i modeluje.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ezlo Ezlo | Web | 17. května 2012 v 18:07 | Reagovat

Jé, další umělecky založený herec... ačkoli, může vůbec být herec neumělecky založený? No, možná že může, ale to potom není tolik vyhledávaný, protože všichni shánějí umělecké herce... Takže by vlastně meli být všichni herci umělcema, ale to nejsou, což znamená, že...
Jo, sorry, končím :-D  :-D

2 Anéž Anéž | E-mail | Web | 17. května 2012 v 20:08 | Reagovat

V poho..:D :D :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama