Červen 2012

Rozhodli jste

29. června 2012 v 13:11 | Kuba
Zde máte novou rubriku

Oblíbené postavy

19. června 2012 v 10:50 | Čikouš
Ahoj. Chci sem přidat seznam svých nejoblíbenějších postav. Nutno podotknout, že jsou skoto všechny z Pána Prstenů (viz články předtím). Tak se koukněte ;)

1) Elfové z Pána Prstenů

2) Draci

3) Válečníci

4) Čarodějové

5) Králové

Pán Prstenů - Návrat Krále

19. června 2012 v 10:40 | Čikouš |  Fantasy
Nadchází čas rozhodující bitvy o přežití Středozemě. Putování jednotlivých členů Společenstva prstenu se dostává do poslední a rozhodující fáze. Čaroděj Gandalf, elf Legolas a trpaslík Gimli spěchají s dědicem trůnu Aragornem na pomoc zemi Gondor, která odolává ohromnému Sauronovu vojsku. Hobiti Frodo a Sam se v doprovodu Gluma snaží dostat hluboko do země Mordor, kde musí v ohních Hory osudu zničit magický Prsten moci. Jedině tak bude síla mocného pána temnot Saurona zlomena. Podaří se jim naplnit poslání Společenstva a zachránit Středozem? A za jakou cenu?Pán Prstenů - Dvě Věže

19. června 2012 v 10:38 | Čikouš |  Fantasy
Druhý díl filmové ságy o nebezpečném putování jehož cílem má být zničení prokletého prstenu moci začíná tam kde první skončil. Opět je hlavním hrdinou hobit Frodo. Ten se získal od svého příbuzného Bilba magický prsten po kterém touží temný Sauron a tak se dostal do samotného centra souboje mezi silami světla a temnot. Frodo jako vůdce společenství složeného z jeho přátel, kouzelníka, elfa, trpaslíka a dalších pomocníků pokračuje na cestě na vrchol sopky, aby zde prsten jednou provždy zničil. První díl byl nominován na Zlatý glóbus a získal cenu AFI. Díky zájmu diváků překročil zisk 350 milionů dolarů a především přesvědčil příznivce knihy, že tento dnes již klasický příběh lze úspěšně zfilmovat. V nezměněné sestavě vám teď tvůrci předkládají druhý díl fantaskního putování.Pán Prstenů - Společenstvo prstenu

19. června 2012 v 10:36 | Čikouš |  Fantasy
Hlavním hrdinou je hobit Frodo Pytlík, který se ve své vlastní domovině zvané Středozemě dostal do samotného centra bitvy mytických proporcí. Bude muset během svého putování prokázat, že moc přátelství a individuální odvahy dokáže úspěšně čelit i těm nejničivějším silám temnoty. Frodova dobrodružství odstartuje dar jeho příbuzného Bilba. Od něj získá magický prsten, který Froda postaví do soboje se silami zla reprezentovanými krutovládcem Sauronem. Ten touží za každou cenu získat prsten, protože je pro něj zdrojem neomezené moci, jedině s jeho pomocí se mu může podařit zotročit lid Středozemě a stát se jeho neomezeným pánem. Ve snaze čelit Sauronovým temným plánům, se musí Frodo spojit se několika dalšími bytostmi. Vytvoří s nimi takzvané Společenstvo složené z jeho přátel, čaroděje, elfa, trpaslíka a dalších pomocníků, se kterými se vydá na cestu na jejímž konci doufají, že se jim podaří prsten jednou provždy zničit. Jejich cesta však prokáže, že nejenom magické prsteny, ale také sounáležitost všech živých bytostí mohou dokázat netušené věci. Musí však čelit nejen nebezpečím, která na ně číhají na územích ovládaných Sauronem, ale i rozkladné moci samotného prstenu.

Co k tomu dodat... je to fantasy, akční, války tam jsou, elfové tam taky sou takže NEJLEPŠÍ FILM NA SVĚTĚ :)

TERMINÁTOR 2

19. června 2012 v 10:20 | Čikouš
Většina lidí říká, že u filmů jsou první díly lepší než druhé, ale já osobně myslím že u Terminátora je to naopak... :)

Deset let po neúspěšném pokusu zabít Sarah Connorovou, matku budoucího vůdce lidstva ve válce proti strojům, se do Los Angeles vrací z budoucnosti nový Terminátor, typ T-1000, aby zlikvidoval už narozeného Johna Connora. Dospělý Connor v roce 2029 na svoji ochranu posílá do minulosti druhého terminátora T-800. Oba stroje nezávisle na sobě pátrají po malém Johnovi. Chlapec zjišťuje, že T-800 je naprogramován na jeho ochranu a s jeho pomocí osvobodí svou matku z psychiatrického ústavu, kde je léčena z údajné schizofrenie. T-800 oběma vysvětluje, co přinese budoucnost. Tu je však možné změnit...a při tom všem hrdiny stíhá nemilosrdný a zřejmě nezničitelný T-1000.ZBOŽŇUJU TYHLE AKČNÍ FILMY :)

HOT or NOT kulturistika

18. června 2012 v 19:43 | Čikouš

Tak teda? HOT nebo NOT? ;)

TERMINÁTOR 1

15. června 2012 v 15:47 | Čikouš
Z roku 2029 je do Los Angeles roku 1984 vyslán zabijácký stroj podobný člověku. Má za úkol zabít Sarah Connorovou dřív, než přivede na svět syna, který se má později stát vůdcem lidí ve válce proti strojům. Lidé žijící v budoucnosti ovšem do současnosti také vyslali svého muže, který se bude snažit Sarah zachránit.

Režie: James Cameron

Hudba: Brad Fiedel

Hrají: Arnold Schwarzenegger, Michael Biehn, Linda Hamilton, Paul Winfield, Lance Henriksen, Rick Rossovich, Earl Boen, Dick Miller, Franco Columbu, Bill Paxton, Marianne Muellerleile, Brian Thompson, Harriet Medin

Film se mi moooc líbil :)))


Kroniky Prydainu

14. června 2012 v 16:36 | Čikouš |  Knihy
Tak začínám číst novou knihu Kroniky Prydainu

Nakladatelství: Albatros
Autor: Alexander Lloyd
Autor obálky: Barbora Kyšková
Překlad: Pavel Medek
Počet stran: 400
Rok vydání: 2004
ISBN: 978-80-00-01424-1
Jazyk: čeština
Vazba: v pevných deskách
Formát: 210 x 155 mm
Z šera dávných věků povstal příběh o hrdinném Taranovi. Legenda, která si zaslouží, aby byla zapsána v Kronikách země zvané Prydain. Aby byla čtena a předávána z pokolení na pokolení. Z šera dávných věků až dodnes trvá boj statečných srdcí...

Americký spisovatel Lloyd Alexander vytvořil na pozsdí velšských mýtů jedinečný fantaskní svět. Kroniky Prydainu, napsané před více než třiceti lety, se staly klasikou anglosaské literatury a tajným tipem pro všechny příznivce J. R. R. Tolkiena, C. S. Lewise a nápadité fantasy s originálními pohádkovými motivy, jemným humorem a nečekanými dějovými zvraty.

Vyhodnocení HOT or NOT - The Big Bang Theory

14. června 2012 v 16:28 | Čikouš
HOT 7
NOT 0

Takže Teorie velkýho třesku je jednoznačně HOOOT :))

Nová rubrika

12. června 2012 v 21:04 | Kuba
Lidi dělám novou rubriku a máte na výběr mezi "Výpisky z dějepisu" nebo "Jponským Anime a mangou"
Máte na výběr. Npište do komentářeMrkající.

VTIP roku :DDDD

12. června 2012 v 20:43 | Čikouš
Nedávno jsem na internetu četla úžasnej vtip a ráda bych se s ním podělila:

Na poušti stojí James Bond a vytáhne pistoli a povídá: ,,Jsem Bond, James Bond."
a nedaleko stojící velbloud se postaví na zadní a pronese: ,,Jsem Bloud, Velbloud"

Autogramiáda Yrsy Sigurdardóttir

9. června 2012 v 12:32 | Anéž. |  Knihy
Omlouvám se, ale poslední dobou mám fakt kliku, když už můžu na blog tak jedu k babičce a tam bouřka a co se nestane? Internet v čudu. A tak sem opět nemohla na blog. Ale Čikitka to tu za mě zvládla bezvadně a teď už na to nebude sama.

V knihkupectví v Neoluxoru, bude mít autogramiádu Yrsy Sigurdardóttir. Ale až 18.6.2012. Akci pořádá nakladatelství Metafora. Yrsy S. napsala např. knihy : Žhavý hrob, Krev v žilách(a další). Je to velmi známá islandská spisovatelka především krimi knih. Nepíše, ale jenom krimi, ale i četbu pro děti a mládež. Takže kdo by chtěl tak bližší informace jsou tady.


LAKROS

9. června 2012 v 11:23 | Čikouš
V tomto článku vás chci seznámit s úžasným sportem... myslím, že ho ani neznáte protože tento sport je hodně neznámý:

Lakros (také psáno lacrosse) je kolektivní sportovní disciplína pocházející od severoamerických indiánů.

Historie
Lakros vznikl pravděpodobně v Severní Americe v oblastí Velkých jezer již před několika stoletími. Tento sport byl založen indiánským kmenem Irokézů, kteří ho nazývali "tewaarathon" (mohawkština). Algonkinští indiáni mu říkali "bagattaway" (odžibwejština), což v překladu znamená "malý bratr války". Lakros sloužil indiánům jako alternativa k válce při řešení sporů, ale i k udržení kondice. Označení lacrosse vymysleli až francouzští misionáři. Tento název má původ ve francouzském "la crosse" ("biskupská berla"), neboť původní indiánská lakrosová hůl svým zahnutím připomínala misionářům berlu biskupa.

Dnešní doba
Postupem časů se vyvinuly další verze hry. Američané odvodili verzi fieldlakros, Kanaďané vymysleli boxlakros. V Česku se také hraje verze český lakros, který má svá specifika. Na první pohled se odlišuje tím, že se hraje jednoruč. Pak je tu poslední verze, která je nejmladší - interkros.
Jednotlivé verze her se od sebe liší velikostí hřiště, počtu hráčů a způsobem, jakým je možné zneškodnit soupeře. Např. interkros je naprosto bezkontaktní sport, soupeře se nesmíte ani dotknout. Naopak boxlakros je tvrdý, kontaktní sport - soupeře můžete například mlátit holí do jeho hole nebo krosčekovat.

Druhy lakrosu

Fieldlakros

Fieldlakros hrají týmy s devíti hráči v poli a brankářem. Hraje na čtvrtiny, nejčastěji na 20 minut hrubého času. Hřiště svou velikostí odpovídá fotbalovému hřišti, povrch může být jak tráva přírodní, tak i umělá. Hřiště je rozdělenou na útočnou a obranou polovinu, přičemž na útočné musí být vždy minimálně tři hráči a na obrané také tři hráči. Dále jsou tu dvě rest-lines (čáry vymezující vzdálenost od středové čáry), kam se hráči staví při face-off (viz níže). To také odpovídá rozdělení hráčů na obránce, útočníky a středopolaře, kteří se pohybují na obou polovinách (ale i obránce může přejít na útočnou polovinu a útočník na obranou, většinou však takhle přecházejí středopolaři). Hráči jsou vybaveni chrániči - povinná výbava je helma a rukavice, zbytek dle vlastního uvážení (obvykle se používají chrániče loktů a ramen/paží). Na nohy chrániče nejsou. Hra začíná face-off - ve vymezeném prostoru 3 hráči (opět většinou středopolaři) s každého týmu bojují o míč, po jeho vybojování nebo vyhození z vymezeného prostoru se do hry zapojují i ostatní hráči. Face-off se provádí i po vstřelení gólu. Fieldlakros je především taktická hra, není tak kontaktní jako Boxlakros. Útočící hráči se většinou snaží přehrát obranu soupeře pomocí předem nacvičených signálů, rychlých a přesných nahrávek, čímž obvykle donutí obránce soupeře chybovat a těží pak z této chyby. Brání se především zónově, uprostřed zóny je pak osobní obrana. Obránci získávají míč vyseknutím z hole soupeře, sražením protihráče s míčem k zemi nebo vybojováním po chybě (např. špatná přihrávka) útočících hráčů. Hůl na Fieldlakros je stejná jako na Boxlakros - skládá se z kovové tyče (z různých slitin) o délce přibližně 1 metr, obránci mohou mít hůl dlouhou až 1,8 metru (přičemž takto vybavení obránci mohou být na hřišti pouze čtyři najednou), na jejímž konci je "hlava", která má umělohmotný pevný obrys a je vypletena síťkou, do níž se chytá míč. Ten je přibližně stejně velký jako tenisák, jeho váha je zhruba stejná jako váha hokejového puku a dobře skáče.

Ženský lakros

Ženský lakros je velmi zjednodušeně Fieldlakrosem pro ženy, hraje se rovněž na fotbalovém hřišti, ale velmi se liší pravidly. Dospělé hráčky v poli nemusí mít žádné chrániče, nicméně obvykle mají chrániče zubů a očí(lakrosové brýle),které jsou pro hráčky do 18 let povinné.
Mistrovství světa v ženském lakrosu se uskutečnilo ve dnech 17.-27. června 2009 v Praze, ve sportovním areálu Slavia.

Boxlakros

Boxlakros hrají týmy po pěti hráčích v poli a jednom brankáři. Hra se hraje na periody, nejčastěji 4 krát 15 minut. Hraje se na hřišti velikosti hokejového hřiště, nejčastěji na umělém trávníku. Hráči mají chrániče na horní část těla, tj. hruď, ledviny, lokty, ruce, hlavu. Hra začíná takzvaným "Face". Při něm se za tzv. restraining lines (třetiny) postaví 4 hráči z každého týmu (nejčastěji 2 na obranou a 2 na útočnou třetinu) a jeden hráč jde doprostřed na face. Po face se jedna strana zmocní míče a má 30 sekund na střelu na bránu, z čehož je deset sekund na překročení poloviny hřiště. Protihráči se snaží získat míč. Lakrosová hůl se skládá z kovové tyče (z různých slitin) o délce přibližně 1 metr, na jejímž konci je "hlava", která má umělohmotný pevný obrys a je vypletena síťkou, do níž se chytá míč. Ten je přibližně stejně velký jako tenisák, je poměrně těžký a dobře skáče.

Interkros

Interkros se hraje ve čtyřech hráčích v poli a jedním brankářem. Hraje se na tři třetiny po 15 minutách na hřišti pokud možno 20 x 40m. Většinou v tělocvičně ale i na venkovní umělé trávě. Hráči nepotřebují žádné chrániče (někteří mají chrániče na oči, plastové brýle), protože hráči se sebe nesmí ani dotknout. Hráči mají kovové tyče (výjimečně ještě dřevěné) s kompletní umělohmotnou "hlavou". Míče jsou vetší než u ostatních druhů lacrossu a jsou lehčí. V intercrosu není žádný face ani vhazování. Hráči si jednoduše na začátku hřiště střihnou a kdo vyhraje, má míč. V této verzi padá velmi mnoho gólů, ale samozřejmě záleží na brankáři a na schopnostech hráčů. Konečný výsledek může činit například 35:25, ale také 12:15. Doba na útok je omezena na 30s, míč v držení hráče na 3 sekundy, což činí interkros velmi rychlou a napínavou hrou. Interkros hrají muži i ženy společně, nicméně na úrovni mistrovství světa jsou soutěže oddělené.

Český lakros

V České republice vznikl další typ lakrosu, kterému se příznačně přezdívá "český lakros". Hraje se v pěti hráčích v poli a jedním brankářem na dvě poloviny po 25 minutách. Branky jsou od sebe vzdáleny 50 m a mají rozměr 183 x 183 cm. Uprostřed vzdálenosti mezi brankami je středová čára dlouhá 30 m opatřená praporky, mezi kterými se vždy musí probíhat. Hřiště nemá autové čáry. Od ostatních lakrosů se liší tím, že lakrosová hůl ("lakroska") se drží jen v jedné ruce a je kratší. Lakroska měří 60-100 cm, "hlava" může činit max. 1/3 hole a šíře hlavy je 13-20 cm. Poprvé se v ČSR hrál již v roce 1936 mezi tehdejšími československými woodcraftery. Lakrosky se tehdy tradičně vyráběly z lískového či vrbového proutí a vyplétaly se provázkem (dnes již jsou ovšem duralové). Až teprve v roce 1978 založili skautské a trampské týmy pravidelnou ligovou soutěž lakrosu a o rok později byl založen SALH - Sdružení amatérských lakrosových hráčů. Jako samostatná sportovní organizace byl SALH byl zaregistrován až v roce 1990. V současné době existují 2 pražské mužské ligy, 1 pražská ženská & žákovská liga a 2 moravské ligy (druhá je často smíšená). V červnu se navíc hraje Mistrovství ČR, kam postupuje 8 nejlepších mužských týmů (6 pražských, 2 moravské) a 4 nejlepší ženské týmy. Tento typ lakrosu se v ČR stále hraje i mimo ligovou soutěž, v turistických, skautských a indiánských oddílech. Náklady na základní výbavu jsou poměrně nízké.

Tento sport je ten nejúžasnější. Možná je to tím že ho hraje celá moje rodina ale především proto že hrozně ráda sportuji, běhám a lakros je na to ten nejideálnější... Hraji ženský lakros i Interkros a mohu vám tyto sporty jen doporučit! MrkajícíTady máte důkaz že to opravdu hraju :) (číslo 6) vypadám strašně... ale byla to fuška :D

Jsem zpět!

8. června 2012 v 15:41 | Anéž.
No..čekala jsem, že tu nebudu dýl, ale už jsem tu. (bohužel ale mám ještě nějaká ta omezení).
Tak jsem tady sice krátkou dobičku nebyla, ale spřátelili jsme se s dvěmi blogy.
Děkujeme :))