Březen 2013

HOT or NOT vyhodnocení

16. března 2013 v 17:11 | Čiki
Vyhodnocení HOT or NOT do 15.3.2013


10 HOT
0 NOT

Takže jednoznačně HOOOT :))

Vyhodnocení HOT or NOT

15. března 2013 v 15:36 | Kuba |  Naše kecy


Takže
10 HOT
0 NOT
Takže jasně HOT :)

Zfilmované knihy..v kinech letošní rok!

14. března 2013 v 20:00 | Anéž. |  Filmy
Takže, potom, co se v kinech objevilo několik zfilmovaných knížek a měli úspěch, můžete filmy podle knižní předlohy v kině vídat čím dál častěji. Letošní rok je toho důkazem. Tady je malý seznam.

* Nádherné bytosti
* Hypnotizér
* Terapie láskou
* Hostitel
* Nástroje smrti: Město z kostí
* Ender's game
* Hunger games: Catching fire
* Divergent
* If I Stay
* Percy Jackson: Moře nestvůr

Dále se taky několik filmů připravuje na další rok


* Vampýrská akademie
* Delirium
* Dokonalý pár

Je to jen zlomek z těch, které jsou natočeny a nebo se natáčí. Já osobně se nejvíc asi těším na Hostitele, Hunger Games, Nástroje Smrti a Divergent. Tak uvidíme, co nám zase filmaři udělali z našich oblíbených knih :)

Hostitel.. + bude pokračování!

14. března 2013 v 19:11 | Anéž. |  Knihy

Před nějakou dobou jsem četla knihu Hostitel od Stephenie Mayer. Ano, přesně od té, co napsala Stmívání. Předem upozorňuju NEfanoušky Stmívání, aby jste knihu a i její filmové zpracování, které míří do kin, hned nezavrhovali. Protože HOSTITEL NENÍ STMÍVÁNÍ! Je fakt, že lásku, kterou nic nerozdělí si Stephenie neodpustila, ale není v knížce tolik omývané. Jde tam především o úplně jiných věcech. Ikdyž, co jsem viděla trailer, vypadá to, že z toho udělali klasickou love story. No, doufejme, že to tek jen vypadá. Myslím, že Stephenie se v psaní Hostitele hodně poučila z chyb, které dělala při psaní Stmívání. Myslím, že si toho všimli mnozí z nás, že Stephenie ve Stmívání hrozně všechno popisovala takovým způsobem, že jsem měla dokonce i já nutkání přeskočit pár řádků. Dále taky občas se knihy špatně četly. Není to nic proti Stephenii, většině spisovatlů se občas stane, že některé části nejsou tolik čtivé a jsou dokonce i trochu nudné, ale přišlo mi, že Stephenii se to stávalo častěji, než by mělo. To, ale neplatí pro knížku Hostitel. Je to čtivá kniha, která vás hned zatáhne do děje. Navíc to nejsou jenom upíři, ale velmi dobře propracovaná sci-fi. Mě se kniha opravdu moc líbila. A Stephenie přiznala, že připravuje další dva díly!!! Dobrá zpráva.Pokání

11. března 2013 v 18:59 | Anéž. |  Filmy
Jeden z nejleších filmů. Takovej doják, ale pěknej.MEME

10. března 2013 v 13:57 | Čiki |  MEME
Fantasy World

9. března 2013 v 15:23 | Čiki |  FantasyTMI: City of Bones

8. března 2013 v 23:22 | Anéž.
Tento článek bych chtěla věnovat TMI (= The Mortal Instruments = v čj. Nástroje smrti) a to jak ke knižní předloze, tak k filmu. Není to dávno, co jsem zhltala pět dílů (šestý, poslední, díl teprve výjde) a je jen opravdu málo knih, které by se mi líbily více, než tyto.


Nástoje smti jsou šestidílná série (zatím vyšlo pouze pět dílů.), vyprávějící o dívce Clary. Během všech knížek proběhne tolik věcí, že nudit se rozhodně nebudete!:) Anotace si všichni můžete přečíst kdekoliv na internetu, takže snad není třeba dolpňovat. Co ale v anotacích nenajdete jsou plusy a naopka mínusy. Jako plus považuju rozhodně Jace. To proto, že se mi hrozně líbí jeho smysl pro humor. Je velmi cinický, sarkastický a ke všemu má vtipné připomínky. Spolu s Clary, která mu vtip oplácí, knihy budí dojem, že ne vše je o rvačkách a střílení, ale i lidská povaha může z knihy udělat zábavnou. A mínusy? No, těch mnoho není. Snad jen ne nadarmo se říká všeho s mírou. Některé sutuace mi krapet falešné, jindy to s tím vtipem až spisovatelka přéháněla..rozhodně, ale mínusy plusy nepřevišují.

Tetování

7. března 2013 v 18:49 | Čiki
Ahoj!
Dělám jednu práci do školy a ráda bych věděla váš názor na tetování. Jestli ano či ne? Když tak jaké? Pište do komentářů prosím! :)
HOT or NOT

6. března 2013 v 21:48 | Čiki
Hlasujte do 15.3.2013


Toman Brod - Ještě že člověk neví co ho čeká

5. března 2013 v 20:07 | Čiki |  Historie a 2.světová válka
Ahoj,
nyní čtu krásnou knihu jednoho pamětníka - tedy Tomana Broda - který si prošel jako Žid peklem druhé světové války. Zhruba za tři týdny k nám přijde do školy na besedu a bude nám povídat o svých zážitcích osobně. Ale napsal i krásnou knihu, kterou lze nyní koupit v knihkupectví Academia (Václavské náměstí, roh Vodičkovy ulice) nyní akce za 50,- KČ! Neváhejte a tuto knihu si určitě kupte, protože je dobře čtivá již ze začátku a autor krásně popisuje své zážitky, které se netýkají jen 2.světové války nýbrž i období předválečné a poválečné až do roku 1989.
Ještě že člověk neví, co ho čeká
O sezenní s Tomanem Brodem vám sem samozřejmě napíši podrobně, pokud máte zajímavé otázky, týkající se tohoto pána a jeho zážitků pište své otázky do komentářů a já vám na ně po dám odpovědi!

FANTASY OBCHOD

3. března 2013 v 16:14 | Čiki |  Naše kecy
Zdravím přátelé,
zde máte skvělý obchod se suvenýry - amulety, náhrdelníky, pláště, knihy, prsteny, repliky z filmů atd. Doufám, že se bude líbit! :)
fantasyobchod.cz

Omluva

3. března 2013 v 11:15 | Čiki |  Naše kecy
Zdravím,
moc se omlováme za zanedbávání tohoto blogu. Nyní se opět udeme snažit přídávat sem různé orázky, články a další. Vaše tipy pište do komentářů
Děkujeme! :)

Sandra Bullock

2. března 2013 v 22:51 | Čiki |  Herci a herečky
Psal se rok 1993 a Sandra Bullocková se herectví věnovala již slušných pět let, přičemž ji nikdo neznal (také vzhledem k filmům, co točila, se nedivte). Jenže pak přišla nabídka na hlavní ženskou roli ve filmu Demolition Man, kde by zazářila po boku Sylvestera Stallonea a Wesleyho Snipese. Bullocková nabídku přijala a udělala dobře. Za svou roli sice kritikou pochválena příliš nebyla, ba dokonce byla nominována na cenu Razzie Awards coby nejhorší herečka, ale Demolition Man se stal slušným hitem a Bullockové zajistil roli v dalším filmu, který z ní udělal hvězdu.

V roce 1994, po úspěšném filmu Demolition Man, dostala Bullocková roli v akčním filmu Nebezpečná rychlost, od čehož se zprvu moc nečekalo, neboť snímek stál pouhých 30 milionů dolarů (např. takové Pravdivé lži stály ve stejném roce kolem 110 milionů a Vodní svět o rok později 175 milionů). Jenže tento akční film se stal obrovským trhákem (utržil 121 milionů jen v USA, což je o téměř polovinu více, než vydělal již zmíněný Demolition Man) a dodnes patří ve svém žánru společně s filmy jako Skála nebo Tváří v tvář na absolutní vrchol.

Po Nebezpečné rychlosti už byla Bullocková tím typem herečky, co může film táhnout sebe, což se v roce 1995 vyplatilo hned nadvakrát, neboť její romantická komedie Zatím, co jsi spal a thriller Síť zaznamenaly v kinech velký úspěch (1. snímek vydělal kolem 80 milionů, ten druhý rovných 50). Potom to ale s Bullockovou šlo tak trochu dolu, neboť v roce 1996 brutálně propadly její snímky Láska a válka a Uloupená srdce (oba vydělaly jen něco málo přes 10 milionů, čímž se ani z poloviny nepřiblížily svým rozpočtům) a když to pak s ní koncem toho roku vypadalo slušně díky trháku Joela Schumachera Čas zabíjet, přišla v roce 1997 Nebezpečná rychlost 2: Zásah, která se stala nesmírným propadákem a tím nastalo nejhorší období Sandry Bullockové.

V letech 1998-1999 natočila čtyři romantické komedie (Přístav naděje, Živelná pohroma, Magická posedlost, 28 dní), z nichž žádná neměla úspěch jak po komerční, tak umělecké stránce. Po komerční stránce zabodovala alespoň v roce 2000 s filmem Slečna drsňák, což vydělalo 106 milionů, ale hned na to přišel neúspěšný thriller Vzorec pro vraždu a průměrné rádoby komedie Láska s výstrahou a Podivná tajemství. Vše se pak završilo snímkem Slečna drsňák II: Ještě drsnější, z čehož se stal takový propadák, že má Bullocková co dělat, aby se vrátila do první ligy (no, možná že dnes už má co dělat, aby byla vůbec i v té druhé).

Můj názor: Myslím, že je to sskvělá herečka, které sluší především akční filmy

Citáty

2. března 2013 v 22:35 | Čiki
"Největším štěstím v životě je přesvědčení, že jsme milováni."

"Nabídnout přátelství tomu, kdo chce lásku, je jako dát chleba tomu, kdo umírá žízní."

"Věřím, že fantazie je silnější než vědění.
Že mýty mají větší moc než historie.
Že sny jsou mocnější než skutečnost.
Že naděje vždy zvítězí nad zkušeností.
Že smích je jediným lékem na zármutek.
A věřím, že láska je silnější než smrt."

"Mládí žije sněním, stáří vzpomínkami."

"Celý lidský život je jen cesta ke smrti."

"Největší bolestí na světě je vidět umírat své dítě."

"Nechtěj být člověkem, který je úspěšný, ale člověkem, který za něco stojí."