RECENZE: Andělé a démoni (Angels and Demons)

19. dubna 2013 v 15:51 | Anéž a Kuba |  Filmy


Obsazení :

Tom Hanks je slušný herec. Ne slušný, jako slušný, ale slušný. (Chápeme?!). Ayelet Zurer - nevim, jak vy..ale my jsme ji ještě nikdy v životě neviděli, přitom v tomto filmu se jí docela podařilo vyrovnat se filmovým velikánům, jako jsou např. - můj oblíbenec(an.) - Ewan McGregor! Ewan je prostě jednička!:) I v tomto filmu.Zpracování tématu:

Povedené. Podobné jako Šifra mistra Leonarda (volné pokračování, pro ty, kteří to nevědí). Kuba, který knihu čte (doost pomalu, jen tak mimochodem - čte jí jenom týden a je asi na dvacátý straně, tak pardooon na šedesátý - pokrok) říká, že se už od začátku děje knihy a filmu rozcházejí. Zvláště v některých detailech.

Hudba a efekty:

Hudba výborná, taková dramatická...a zároveň náboženská, což se k téma opravdu hodilo a film, tak vystihlo. Efekty byly také dobrá..ale v dnešní době to je skoro samozřejmost. Zvláště se mi líbily hořící mraky, postavy a všechno, co hořelo. A také konečný výbuch. (Kuba právě mě nazval - piromankou)

Děj - zápletka (Pozor spoilery!):

Tom Hanks opět řeší záhady, který jen tak někdo nevyřeší. Lidé kolem umírají všechno jde do gatí, ale Hanks to opět vyřeší (záchrana zbyla na miloučkém Ewanovi) a tak to v podstatě jde celý film. Nutno podotknout, že Hanks má štěstí, jak něco, protože nebýt těch 'náhod' nikdy to nevyřeší.


Kostými + výprava:

Kostými i prostředí bylo věrohodné a velmi dobře provedené, zvláště když vezmeme v úvahu, že nedostali filmaři povolení natáčet ve Vatikánu. Právě toto dělá film výjmečnějším.


Konečné zhodnocení filmu:

Film mohl mít o trošku rychlejší průběh, ale nebylo to zas tak hrozné. McGregor nezklamal, Hanks všechno vyřešil, není důvod, proto film hodnoti nějak zvlášť špatně.

68/100

Zajímavosti:

Vatikán nedovolil natáčení, takže filmaři museli zhotovit maketu.

Symbologie, obor, který studuje-přednáší Hanks, neexistuje.

Film se natáčel pod falešným jménem Obelisk.

Oficiální text distributora:

Když Robert Langdon objeví důkazy o znovuobnovení starověkého tajného bratrstva známého jako Ilumináti - nejmocnější tajné organizace v historii - také čelí smrtelnému nebezpečí, které ohrožuje nejnenáviděnějšího nepřítele této tajné organizace: katolickou církev. Když se Langdon dozví, že hodiny na nezastavitelné časované bombě, kterou představují Ilumináti, pořád tikají, odlétá do Říma, kde spojí své síly s Vittorií Vetra, krásnou a záhadnou italskou vědkyní. Langdon a Vetra se vydávají na nepřetržitou cestu a dobrodružstvím nabitou honičku odehrávající se mezi zapečetěnými kryptami, nebezpečnými katakombami, opuštěnými katedrálami a dokonce do srdce nejuzavřenějšího trezoru na světě. Na své cestě sledují 400 let staré starobylé symboly, které znamenají jedinou naději pro přežití Vatikánu.(oficiální text distributora)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama