RECENZE: Konstantin (Constantine)

20. dubna 2013 v 21:15 | Kuba |  Filmy


Obsazení:

Hlavní mužskou roli si zahrál Keanu Reeves. Herecký výkon byl bombastický. Vymítáč démonů a kuřák, prostě kladné i záporné vlastnosti dohromady. Hlavní ženskou roli ztvárnila Rachel Weisz, kterál byla opravdu zmatená a nevěřící jak její role vyžadovala. Samozřejmě během filmu simusela zvyknout :). Pomstichtivého (spravedlivého) anděla si zahrála Tilda Swinton (na anděla Gabriela se hodila. Má malá nevýrazná ňadra a její sestřich vefilmu a oblečení je takové mezipohlavní roli). Ďábla si zahrál Peter Stormare - ošklivý elegán a klasický záporák .


Zpracování tématu:

Jakožto Mysteriozní Fantasty je to dobré. Andělé, démoni vyšší i nižší, ďábel, vymítač, lidi a kněží. Zastoupení mysteriózních dobré. Je tam i tak trochu krimi. Téma zkrátka zajímavé.

Hudba + efekty

Huda byla dobrá. Efekty nádherné. Démoni a Andělé super. Ale jak řiká Anéž "Není se čemu divit v téhle době" :).

Děj - zápletka ( Pozor spoilery! ):

Boj dobra proti zlu nikdy nekončí. Zajímavějši je to o to že Archanděl Gabriel chce rozpoutat peklo. Na konci kdy umírá hlavní postava a místo do pekla (přišel si pro něj samotný ďábel) jde do nebe. To ďábla naštve a zachrání mu život . Klasicky všechno dopadne dobře.

Kostými + výprava

Kostými bylo těžké vypracovat především u nadpřirozených bytostí. A jak můžete vidět na obrázkách znázornit peklo je opravdu těžké.Konečné zhodnocení filmu:

Film je dobrý, ale zase mohl být rychlejší. Měl by taky asi působit trochu jako lekačka no... moc se jim to nepovedlo.

85/100

Zajímavosti:

Když v úvodu filmu leze posadnutá dívka po stěně, říká: "Papatayin natin sila!". Ve filipínském jazyku Tagalog to znamená: "Zabiju je všechny!"

Podle původního scénáře mělo peklo být jen temnou prázdnotou s olejem na podlaze.

Scénář vznikl dle komiksu Hellblazer, který napsal-Bryan Talbot s Jamiem Delanem.

Oficiální text distributora:

Narodil sa s darom, ktorý nechcel. Má schopnosť rozoznať anjelov a démonov skrytých pod ľudským výzorom, voľne sa pohybujúcich na zemi. V snahe utiecť pred svojimi víziami si bol Constantine (Reeves) nútený vziať život. Ale nepodarilo sa. Znovuzrodený, sa chytil druhej šance. Vrátil sa naspäť a rozhodol sa strážiť pozemskú hranicu medzi nebom a peklom a viesť vojnu voči pozemským prisluhovačom pekla. Márne dúfa, že si aspoň takto zaslúži spásu. Constantine však nie je svätý. Sklamaný zo sveta, ktorý je okolo neho a toho, čo je za tým, sa bez výčitiek obracia k alkoholu. Pokiaľ niekomu pomôže, nerobí to pre hrdinstvo a vďaku. Chce len jedno dostať sa odtiaľto preč. Jedného dňa sa na neho obráti skeptická detektívka Angela (Weisz) s prosbou o pomoc pri objasnení mysterióznej smrti jej sestry dvojičky. Pátranie ich privedie do sveta anjelov a démonov, ktorý existuje len na mieste súčasného Los Angeles. Prežívajúc neuveriteľné udalosti sa obaja snažia nestratiť seba samých, čokoľvek to stojí.(oficiální text distributora)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Maryuuan-Mo Maryuuan-Mo | 20. dubna 2013 v 21:39 | Reagovat

Constantine je jeden z mých nejoblíbenějších filmů. Jediný, co mě štve je, že Gabriel je záporák. Pro mě je prostě vždycky ten dobrý.

2 Anéž. Anéž. | E-mail | 20. dubna 2013 v 21:44 | Reagovat

[1]: Já skoro pokaždé, když se mi nějaký film fakt hodně líbí, tak mě na něm něco štve. Hold nic nemůže být dokonalý. :D

3 Kuba Kuba | 20. dubna 2013 v 22:13 | Reagovat

To mě taky zarazilo, ale o to je to lepší :-D

4 Kačíí Kačíí | Web | 21. dubna 2013 v 9:40 | Reagovat

Na to se určitě mrknu :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama