RECENZE: Útěk ze Sibiře

5. dubna 2013 v 16:26 | Anéž. |  Filmy
RECENZE FILM ÚTĚK ZE SIBIŘEObsazení

Jako první bych ráda zhodnotila obsazení. Do hlavní role obsadili, jak méně známé osobnosti, tak i už zkušenější a známější herce. Např. Jim Sturgess je herec, kterého jsem ještě v žádném filmu neviděla. Jeho herecký výkon bych ale řekla, že byl dost slušný. Colin Farell je na tom stejně. V žádném filmu jsem ho ještě neviděla pořádně vyniknout, přesto ale už nějaké zkušenosti nabrat musel, protože jeho výkon je velmi slušný. Ed Harris je samozřejmě už zkušený a dobrý herec. Já osobně ho mám jako herce ráda. Poslední hlavní roli ztvárnila Saoirse Ronan, což je velice dobrá herečka. Nemá za sebou tolik filmů, jako třeba Ed Harris, ale hraje výborně. Podle mě so do role opravdu v žila a proto jsem příběhu postavy, který ztvárnila uvěřila.


Zpracování tématu

Filmaři si vybrali, že zpracují příběh, který se opravdu stal. Film je natočený podle pravdy a ikdyž ne vše, mohlo být pravdivé, příběhu jsem uvěřila. Téma druhé světové války, tentokrát z trochu jiného úhlu pohledu, než jsou vyhlazovací tábory a gheta.

Hudba + efekty

Co se týče hudby, ani tu nepokazili. Mě osobně se líbili (jednu písničku jsem si i stáhla :D). Burkhard Dallwitz je velmi dobrý skladatel a není to poprvé, co od něj nějakou tu hudbu slyším. V tomhle filmaři vsadili na toho správného. Efektů zas tak moc nebylo. Není divu, není to žádný akční sci-fi nebo fantasy či nějaké akční. To, že ale efektů moc nebylo, na kvalitě filmu neubralo.

Děj - zápletka (pozor spoilery!)

Jak už název vypovídá, jde o příběh jednoho muže z období druhé světové války, který se kvůli špionáži dostane do Sibiře. Spolu s dalšími pár vězni se rozhodne pro útěk, protože podmínky pro přežití jsou hrozné. Společně tedy se jim podaří utéct. Směřují na jih, takže musí projít třeba pouští Gobi, Tibetem, Himalájemi...

Kostými + výprava

Kostými jsou dobře navržené. Okolí velmi realisticky zpracované. Chvílemi jsem až měla pocit, jako by se opravdu točilo v poušti Gobi a jiných místech.


Konečné zhodnocení filmu

Film se mi opravdu moc líbil. Nejvíc se mi líbilo, že film byl opravdu realistický. Uvěřila jsem mu. Zatím, co u některých filmů mám potřebu lámat se smíchy nad absurditou filmu, u tohohle jsem to nedělala. Film by eventuelně mohl být lepší, ale jsem s ním velmi spokojená.

90 bodů / 100 bodů


Zajímavosti

Snímek je natočen na motivy knihy "The Long Walk", kterou autor Slawomir Rawicz napsal na základě vlastních vzpomínek na útěk z ruského gulagu z roku 1941

V rámci příprav na roli se většina herců v lednovém zimním počasí zúčastnila táboření, které koordinoval Delafosse-Guiramand. Protagonisté dostávali individuální lekce o přežití obsahující specifické dovednosti, které jejich postavy musely ovládat, ať už se jednalo o stahování kůže zvířat, kladení pastí, stavbu provizorních přístřešků nebo rozdělání ohně.

Chyba ve filmu: Larva, kterou jedna z postav vyhrabe na Sibiři v lese ze země a sní ji, se fakticky na Sibiři vyskytovat nemůže. Jedná se o Potemníka brazilského (Zophobas morio), který žije pouze v Jižní a střední Americe.

Ed Harris rád trávil čas pri natáčaní osamote, takže sa často stávalo, že ho musel nejaký asistent hľadať v lese.

Těsně před natáčením s písčnou bouřkou, písečná bouřka opravdu přišla. Natáčet se, ale nedalo, byla příliš silná.


 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Kačíí Kačíí | Web | 7. dubna 2013 v 13:17 | Reagovat

Už se na to těším :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama