RECENZE: Percy Jackson a zloděj blesku (Percy Jackson & the Olympians: The Lightning Thief)

8. května 2013 v 22:06 | Kuba |  Filmy
RECENZE: Percy Jackson azloděj blesku


Obsazení:

Logan Lerman, ktrý ztvárnil hlavní postavu tohoto příběhu a to je Percy Jackson. Z počátku zmatený a vykulený teenager. Zbytek filmu je samozřejmě neohrožený a statečný no znáte to. Celkově mu to ovšem šlo. Alexandra Daddario dostala roli Annabeth. Z prvu chladná a možná i tak trochu pyšná, alečím víc pozná Percyho tím víc se zkamarádí. Její výkon byl dobrý. Brandon T. Jackson hrál velmi nemotorného satyra - asi nejlepší komická postava z filmu. Pirce Brosnan, kentaur - učitel na vozíku. Jakožto profík neměl problém. Jake Abel ze začátku milý, hodný a kamarádský, ale ke konci filmu... To se podívejte :). Uma Thurman medúza klasický záporák. Sean Bean ztvárnil boha Zeus - další filmový velikán. Kevin Mckidd - Posedión. Jak vidíte film je nabitý filmovými hvězdami.

Zpracování tématu:

Já osobně si myslím že téma starého Řecka promíchného s dnešním světem je velice zajímavé. Minotauři, bohové aj. v podobě lidí, Olymp na mrakodrapu. Ale Americký film totálně zničil antiku.

Hudba+efekty:

Hudba napínává, akční prostě se hodila k tomuto tématu. Efekty byly úžasné takový bůh nebo jiné mytologické stvoření, hezké.


Děj - zápletka (Pozor spoilery!):

Percy zjistí že je polobůh a je z toho v škou. Bohužel proněj urkadne kdosi Diův bleska a autmomaticky je to svedeno na synovce, neb Percyho otec je Poseidón. Rychle si zvyká na svojí novou sílu a snaží sezachránitmatku z podsvětí.

Kostými+výprava:

Kostým bylo těžké udělat hlavně na mýtické bytosti a krajinu přispůsobit něco mezi dnešní architektůrou a antikou.


Konečné zhodnocní filmu:

Má to spád a nějaký děj. Ale Antika v podání Amerického filmu je naprosto zničená a nehezká. Prostě děj i všechno hezké, ale zničená Americkými režiséry.

69/100

Zajímavosti:

Oproti filmu v řecké mytologii bohyně Athéna nikdy neměla potomka.

Hra, kterou hraje Luke ve svém stanu, se jmenuje "Call of Duty 4: Modern Warfare 2". Hraje její multiplayerovou podobu, konkrétně mapu zvanou Favela¨

Mezi filmovou verzí a knižní předlohou lze najít několik rozdílů. V knize například chodí Percy (Logan Lerman) do internátní školy pro problémové děti, zatímco ve filmu navštěvuje běžnou školu

Oficiální text distributora:

Nad celým světem se začnou stahovat zkázonosné mraky a tak se Percy vypraví do Tábora Napůl Vyvolených (Camp Half Blood), kde se musí naučit ovládat své nově nabyté schopnosti a dovednosti, aby i díky nim dokázal zabránit hrozící zničující válce mezi bohy. Během výcviku se skamarádí s dalšími mladými polobohy - válečnicí Annabeth, která hledá svoji matku a s kamarádem z dětství a svým ochráncem, Groverem, což je ve skutečnosti statečný, ale značně nezkušený satyr. Percy se s kamarády vydá na transkontinentální výpravu, která je zavede nejen šest set pater nad střechy New Yorku, do výšin bájného paláce na vrcholu Olympu, ale také do pekelného podzemí ukrývajícího se ve skalách za slavným nápisem Hollywood. Na úspěchu jejich cesty závisí osud celého světa i život Percyho matky, kterou se pokusí zachránit ze samých hlubin ohnivého podsvětí.(oficiální text distributora)
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama