RECENZE: Jeníček a Mařenka:Lovci čarodějnic ( Hansel & Gretel: Witch Hunters )

30. června 2013 v 9:55 | Kuba |  Filmy
RECENZE: Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic


Obsazení:

Jeníčka zahrál Jeremy Renner. Jeho výkon byl velice pěkný. Jeho postava působila drsně a místy i komicky. Jinak Jeníček má cukrovku od toho jak do něj čarodějnice cpala sladkosti. Sestru Jeníčka ztvárnila Gemma Arterton, hezká, vtipná a opět drsná bojovnice. Nejzlejší čarodejnici si zahrála Famke Janssen. Žena dvou tváří hezká a milá a za chvíli zlá a ošklivá. Za zmínku ještě stojí Thomas Mann, jakožto obdivovatel Jeníčka a Mařenky se jim snaží jakkoliv pomoc a chová se jako jejich fanda.

Zpracování tématu:

Každý asi zná pohádku O perníkové chaloupce. Ale toto není klasický příběh má zajímavou zápletku a rozuzlení. Jelikož se pohádky vrací ve velkém v tzv. dospěláckém provedení není divu že je tento i film hororem.

Hudba/efekty:

Hudbal samozřejmě napínavá a efekty užasné. Kouzla, upalování, přestřelky, letání na koštěti a smrt čarodějnic dokázali tvůrci filmu vytvořit dokonale.Děj - zápletka (Pozor spoilery!):

Děj je zaseazen po dětství Jeníčka a Mařenky, takže se můžete dočkat napínavích scén, zahrnuty humorem a násilím. Film není pro slabší povahy neb trol, který se tam také objeví, zabije pár lidí dost divným způsobem. A rozřezávání a pálení čarodějnic je také zajímavé.

Kostými/výprva:

Úžasné. Čarodějnice vypadají tak jak by měli. Zbytek lidí je oblečeno tak jak by mělo a trol je třešinkou na dortu. Perníková chaloupka je pěkná. Lesy jsou točeny v Německu takž vám to připomene i České prostředí.Konečné zhodnocení filmu:

Děj filmu je zasezen do dospělosti Jeníčka a Mařenky a to dělá film velice zajímavým, protože toto je originální myšlenka. Jak je vidět poslední dobou se vrací dětské pohádky, které jsou přenesešny do přístupu a myšlenky dospělých jedinců.
Film je hezký. Nechybí efekty, napětí, přestřelky, upalování, zabíjení atd. Film je řazen mezi horory, ale to spíše jenom pro slabé jedinece.

90/100

Zajímavosti:

Gemma Arterton zlomila Famke Jenssen při natáčení bojové scény několik žeber. Famke poté svoje zranění před Gemmou zamlčela.

Marlene Stewart k filmu navrhla téměř 100 kostýmů.

Středověká vesnice, ve které se odehrává část filmu, skutečně existovala v německé oblasti Augsburg v Bavorsku. Údajně ji opravdu nechali vyhořet až do základů.

Oficiální text distributora:

Jestli jste jako malí tuhle klasickou pohádku neslyšeli, tvůrci vám ji v průběhu úvodních titulků pro jistotu odvyprávějí. Pak už se ale jde na věc. Ocitáme se v typickém středověkém městečku, které sužují obvyklé dobové problémy, včetně únosů místních dětí, jež prý mají na svědomí čarodějnice obývající okolní hluboké lesy. Zdejší ochránce zákona (Peter Stormare) sice tvrdí, že na to stačí sám, ale očividně si lže do kapsy. Starosta proto pozve na záchrannou misi dvě celebrity, legendární lovce čarodějnic Jeníčka a Mařenku. Sourozenci se pustí po stopách únosců s vervou sobě vlastní a jejich práce brzy začne přinášet výsledky. Bohužel jiné, než jaké by si přáli. Zjistí totiž, že proti nim stojí síly mnohokrát mocnější než všechno, čemu museli doposud čelit. Navzdory Jeníčkově cukrovce (jako malý se jednou přejedl perníkem, chudák!) a Mařenčinu kostlivci ve skříni, o němž se nesluší mluvit, se pustí do boje proti mocné přesile, ale zda se i tentokrát dočkají šťastného konce, je ve hvězdách.(oficiální text distributora)
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Danil Kovak Danil Kovak | Web | 9. července 2013 v 7:35 | Reagovat
2 Kačíí Kačíí | Web | 6. října 2013 v 13:44 | Reagovat

Neviděla jsem lae už hrozně dlouho chci :D :D a trailer vypadá dobře :D Taky jsem se chtěla zeptat jestli budete pokračovat v této stránce, moc se mi líbí a už dlouho jste nic nepřidali :D :D :-)  :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama