Knižní filmové novinky

8. října 2013 v 16:07 | Anéž. a Kuba
V kinech se objevují nové filmy a režiséři ohlašují nové projekty každou chvíli, ale my jsme si pro vás připravili kratší seznam filmů, které jsou natočený podle knižních předloh. (anotace jsou oficiální, ne námi psaný)

1)Enderova hra

knižní předlohu napsal Orson Scott Card
je to první díl ze série pěti dílu + ještě jednoho dílu, který se odehrává před prvním dílem knihy

První kniha Enderovské série. Vědeckofantastický román, který můžeme doporučit všem milovníkům dobré literatury. Román nejen o zápasu pozemské civilizace se smrtelným nebezpečím z kosmu, ale také o přátelství, bratrské lásce a nenávisti. Kniha je napsána strhujícím způsobem a patří k tomu nejlepšímu, co současná americká sci-fi produkce nabízí. Kniha oceněna cenou Nebula 1985 a Hugo 1986.
2) Hobit:Šmakova dračí pouť

knihu Hobit - aneb cesta tam a zpátky napsal John Ronald Reuel Tolkien

Hobit je kniha dějově spojena s trilogií Pán Prstenů. Autor, povzbuzen čtenářským úspěchem, který následoval po vydání Hobita (poprvé vyšel v roce 1937), se rozhodl pokračovat v příbězích Středozemě a rozšířit jejich; tak se zrodil třídílný román Pán Prstenů a Silmarillion. Zřídlem spisovatelova inspirace byly řecká, římská, keltská a anglosaská mytologie, artušovské, Karolinská a germánské legendy. V jeho díle se projevilo všechno, čím byl: tvůrčím spisovatelem, filologie, historikem, etnograf, znalcům mýtů, geografům, filozofem, umělcům a oddaným křesťanem. Tolkienovo vypravěčské mistrovství spočívá ve vytvoření vlastní, originální mytologie.


3)Hunger Games: Vražedná pomsta

druhý díl trilogie Hunger Games napsala Suzanne Collins

Jste hladoví po dalším strhujícím čtení? Napínavý příběh dobrodružství, útlaku a romantiky pokračuje!

Katniss dosáhla vítězství v Hladových hrách aktem vzdoru proti všemocnému Kapitolu a jeho krutým pravidlům. Katniss s Peetou očekávají pomstu mocných. Překvapivé výsledky zápasu v drsné reality show však povzbudily obyvatele země Panem, aby se postavili k odporu, a v krajích se formuje odboj. Podaří se zabránit krvavému střetnutí, jehož důsledky by byly víc než hrozivé?4)Nástroje smrti: Město z kostí

první díl knižní série Nástroje smrti, kterou napsala Cassandra Clare

Když se patnáctiletá Clary Frayová vydá do newyorského klubu Pandemonium, vůbec netuší, že se stane svědkyní vraždy, kterou navíc spáchají tři teenageři se zvláštním tetováním na těle a podivnými zbraněmi v rukou. Mrtvé tělo pak jednoduše zmizí. Nejde jen tak zavolat policii, když jsou vrahové pro všechny ostatní neviditelní a na místě činu nezbyla ani kapka krve, která by napověděla, že tu zemřel člověk. A byl to vůbec člověk? Zde se Clary poprvé setká s Lovci stínů, bojovníky, kteří mají chránit svět před démony. Během čtyřiadvaceti hodin je Clary vtažena do jejich světa, její matka totiž zmizí a na samotnou Clary zaútočí démon. Proč by se ale démoni zajímali o obyčejné lidi, jako je Clary a její matka? A jak je možné, že má Clary najednou "vnitřní zrak"? To by rádi věděli i Lovci stínů… Zábavné, odvážné a neotřelé fantasy od Cassandry Clareové slibuje svým čtenářům strhující čtení, s nímž nebudou chtít přestat.


5) Percy Jackson: Moře nestvůr

již druhý díl ze série Percyho Jacksna od spisovatele Ricka Rodana

Percy Jackson už si zvykl na to, že není jen tak obyčejný kluk z New Yorku - jako syn boha moří Poseidóna patří do dvou světů, lidského i mytologického, kde se to hemží záludnými a krvelačnými nestvůrami. A spousta těch příšer, které dřív znal jenom ze starých řeckých pověstí, mu teď usiluje o život… Po nečekaně klidném školním roce se poslední den před prázdninami na Percyho sesype celá lavina problémů - hodina tělocviku se promění ve vybíjenou s lidožravými obry, kamarád Grover se dostane do problémů a Táboru Polokrevných hrozí zničení. A tak se Percy a jeho přátelé vydávají na další nebezpečnou výpravu…samozřejmě je jich víc, ale v ČR se bohužel máme možnost podívat jen na tyhle ;)

P.S. - Omlouváme se, že jsme dřív nic nepřidali, ale začala škola a nebyla čas přes všechny ty písemky:)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Fame Fox Fame Fox | Web | 8. října 2013 v 16:15 | Reagovat

4 a 5- to proste bude pecka. :) Som zvedavá keď tie filmy uvidím. :)

2 Kačíí Kačíí | Web | 10. října 2013 v 12:41 | Reagovat

Město z kostí jsem viděla a bomba!! Úžasnej film a na Percyho se těším až si budu moct stáhnout, jinak škola to chápu, to je snad u každýho stejné :-)  :-)

3 Anéž, Čikouš a Kuba Anéž, Čikouš a Kuba | 10. října 2013 v 17:44 | Reagovat

[2]: Město z kostí jsem četla a líbily se mi knihy, ale docela se obávám, jestli film nedopadl obdobně, jako třeba Hostitel nebo Nádherné bytosti a to stylem --> Twilight. tím chci říct, že většina knih, které byly v poslední době zfilmované a byl v nich alespoň náznak romantiky, tak z toho udělali takovou slaďárnu...je to škoda, protože většina z těch knih by si zasloužila víc pozornosti v jiných ohledech, než jen vztahů.
na Percyho Jacksna se těším, jako nemluvně, protože jsem si chvíli myslela, že po neúspěchu s prvním dílem (v očích kritiků), se vykašlou dotočit zbylou sérii a k mýmu překvapení se tak nestalo :-)
ne, že bych od toho očekávala nějaký kdovíco, ale je fajn vidět zfilmovaný něco, co člověk četl. (i když někdy by člověk ty filmaře za to spíš zabil, za to, co s tím námětem provedli :D )

4 Kačíí Kačíí | Web | 11. října 2013 v 14:23 | Reagovat

[3]: No je fakt že na Knihu Město z kostí to nemá, ale i tak je to dokonalej film ale mohl být lepší, ale hrozně dlouho jsem se na něj těšila takže bez námitek :D :D

5 Antea a Akima Antea a Akima | Web | 26. října 2013 v 23:11 | Reagovat

Všici, kdo milujou srandu za nama!! :DDDDDDD U nás se nudit rozhodně nebuudete…;-)
Tady u nás jsme na té temnější a zábavnější straně…:D chceme u sebe, co nejvíce lidí, aby jsme se co nejrychleji rozjeli a mezi sebou mohli kecat…procvičovat se ve psaní..Budeme spolu blbnou..vymýšlet různé soutěže a můžete mluvit sprostě!!
U nás budeme taková velká rodinka…:DD Kde zábavy není nikdy dost…seznámíte se s lidmi atd…Pokud bych vás mohla poprosit bylo by dobré, kdyby jste o nás dali vědět svým přátelům, na svém blogu, aby nás postupně přibývalo a my se mohli naplno ponořit do této hry…:D Anet s Akim se na vás moc těší…:D(Hra, kde si si vyberete svou postavu a poté si na ni hrajete a píšete zároveń tak váš nový příběh s ostatními, kteří se zapojí..)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama