Leden 2014

The Fault in Our Stars trailer

31. ledna 2014 v 20:36 | Kuba |  Naše kecy
Takže tady máme nový trailer ke knížce Hvězdy nám nepřály.
Hrají: Shailene Woodley, Ansel Elgor, Willem Dafoe, Laura Dern, Nat Wolff a další.


Narozeniny blogu!

24. ledna 2014 v 16:23 | Anéž. a Kuba
N

Nejlepší knižní fantasy série

4. ledna 2014 v 11:47 | Anéž a Kuba |  Knihy
Rádi bychom vám připomněli, že od 21. června jste měli možnost hlasovat v anketě o nejlepší knižní sérii, podle vás. Pokud máte více oblíbených sérií,můžete hlasovat dvakrát, ale víckrát ne. prosím dodržujte to.
anketa má 19 možností, vybírali jsme z, podle nás, nejznámějších nebo nejoblíbeněších fantasy sérií, protože jinak by se to sem ani nevešlo. pokud ovšem by chtěl dát hlas nějaké sérii, která zde není, je možné doplnit.

zde je anketa

Smečka - Andrea R. Cremeová -- Knihy v mých myšlenkách

3. ledna 2014 v 0:26 | Anéž. |  Knihy v mých myšlenkách
Knihy v mých myšlenkách - Smečka
1) Proč jsem si vybrala tuto knihu?
- Velmi ráda čtu knihy, které fantasy. Přeču prakticky všechno, ale nejradši mám právě fantasy. Dlouho jsem teď žádnou fantasy nečetla a co jsem se dívala na různé recenze, tahle kniha se ukázala jako oblíbená, tak jsem to zkusila.
2) Definuj knihu dvěma slovy (podstatným nebo přídavným)
Originální, ale předvídatelná.
3) Definujte knihu jedním slovem (citoslovcem nebo slovesem)
Hm..
4) S jakou postavou by ses ztotožnil/a, popřípadě kým by jsi chtěl/a být nebo naopak nechtěl/a?
- Tentokrát bych se asi nestotožnila s žádnou z postav. Přišlo mi, že většina postav má stejnou podstatu a tak se lišili jen v detailech, takže bylo těžké se s nějakou ztotožnit - alespoň pro mě. Kým bych chtěla být? Asi taky s moc lidma, protože všichni v podstatě pod vládou Strážců, ale ani o tom tak úplně nevědili, protože si mysleli, že jsou důležití pro systém, a tak si nemysleli, že by je Strážci využívali atd. S kým bych se nezotožnila? Rozhodně mi lezli na nervy Efron a Logan. Otec a syn, kteří byli strážci a právě využívali Ochránce a to nejen jako sluhy. Hnus.
5) Pokuste se v každém příběhu něco vyšvihnout, ať už je třeba i opravdu špatný, najděte v něm alespoň jedno positivum.
- Co se mi líbilo, bylo, že to bylo zase něco nového, protože v několika knihách se vlkodlaci ( v této knize Obránci) obejvují, ale jen jako vedlejší postavy, nečetla jsem snad ještě ani jednu knihu, kde by vlkodlaci byli vyšvihnutí do popředí.
6) A naopak najděte jedno negativum, ale pouze jedno, cílem je uvědomit si, co vám na knize vadilo nejvíce, nemusí to být jen chyba v knize (spisovatele), ale třeba i v chování postav.
- V knize mi vadilo několik věcí, ale nejvíc mi asi vadila předvídatelnost knihy. (Pozor spoilery!) Jakmile se na první stránce objevil Shay a Calla ho zachránila, bylo naprosto jasný, že s ním se v knize jen tak nerozloučíme. A jakmile se tam Shay dostal úplně, bylo jasný, že jí bude líbit. A jakmile se tam začalo bavit o vzpouře, bylo také jasné, že se jí účastní. Prostě všechno se dalo lehce předvídat.
7) Pokuste se knihu ohodnotit (procenty, hvězdičkami..)
- 56/ 100 %


RECENZE: Hvězdy nám nepřály - John Green

2. ledna 2014 v 18:46 | Anéž. |  Knihy

Originální název: The Fault in Our Stars
Autor: John Green
Nakladatelství: Knižní klub
Počet stran: 240
Rok vydání originálu: 2012

Anotace:

Zajímavá a citlivá knížka o šestnáctileté Hazel, která trpí rakovinou a sblíží se s Augustem, jemuž se podařilo tuto nemoc překonat. Ti dva mladí lidé se výborně doplňují, a navíc je spojuje originální pohled na život i na chorobu, která je postihla. "Nejvtipnější smutný příběh" je napsán s mimořádným smyslem pro humor a sarkasmus a díky autorovu vyprávěčskému talentu vyznívá velmi působivě.

Labyrint: Útěk (Maze Runner)

1. ledna 2014 v 22:52 | Anéž.
Pro lidi, co sledují knižní žebříčky v zahraničí a nevadí jim číst knihy v angličtině, jistě znají knihu Maze Runner od spisovatele Jamese Dashnera. Jde o sci-fi hraničící s fantasy. V České republice se většinou knihy objeví opravdu o hodně později a tato kniha je toho důkazem, protože překladu bychom se snad ani nedočkali nebýt filmové premiéry (ano! kniha je natolik známá, že ji už chystají vpustit do kin!).
Kniha by měla vyjít na konci dubna a film by se v kinech měl začít objevovat od 18. září - oboje tohoto roku.


více v celém článku.