Smečka - Andrea R. Cremeová -- Knihy v mých myšlenkách

3. ledna 2014 v 0:26 | Anéž. |  Knihy v mých myšlenkách
Knihy v mých myšlenkách - Smečka
1) Proč jsem si vybrala tuto knihu?
- Velmi ráda čtu knihy, které fantasy. Přeču prakticky všechno, ale nejradši mám právě fantasy. Dlouho jsem teď žádnou fantasy nečetla a co jsem se dívala na různé recenze, tahle kniha se ukázala jako oblíbená, tak jsem to zkusila.
2) Definuj knihu dvěma slovy (podstatným nebo přídavným)
Originální, ale předvídatelná.
3) Definujte knihu jedním slovem (citoslovcem nebo slovesem)
Hm..
4) S jakou postavou by ses ztotožnil/a, popřípadě kým by jsi chtěl/a být nebo naopak nechtěl/a?
- Tentokrát bych se asi nestotožnila s žádnou z postav. Přišlo mi, že většina postav má stejnou podstatu a tak se lišili jen v detailech, takže bylo těžké se s nějakou ztotožnit - alespoň pro mě. Kým bych chtěla být? Asi taky s moc lidma, protože všichni v podstatě pod vládou Strážců, ale ani o tom tak úplně nevědili, protože si mysleli, že jsou důležití pro systém, a tak si nemysleli, že by je Strážci využívali atd. S kým bych se nezotožnila? Rozhodně mi lezli na nervy Efron a Logan. Otec a syn, kteří byli strážci a právě využívali Ochránce a to nejen jako sluhy. Hnus.
5) Pokuste se v každém příběhu něco vyšvihnout, ať už je třeba i opravdu špatný, najděte v něm alespoň jedno positivum.
- Co se mi líbilo, bylo, že to bylo zase něco nového, protože v několika knihách se vlkodlaci ( v této knize Obránci) obejvují, ale jen jako vedlejší postavy, nečetla jsem snad ještě ani jednu knihu, kde by vlkodlaci byli vyšvihnutí do popředí.
6) A naopak najděte jedno negativum, ale pouze jedno, cílem je uvědomit si, co vám na knize vadilo nejvíce, nemusí to být jen chyba v knize (spisovatele), ale třeba i v chování postav.
- V knize mi vadilo několik věcí, ale nejvíc mi asi vadila předvídatelnost knihy. (Pozor spoilery!) Jakmile se na první stránce objevil Shay a Calla ho zachránila, bylo naprosto jasný, že s ním se v knize jen tak nerozloučíme. A jakmile se tam Shay dostal úplně, bylo jasný, že jí bude líbit. A jakmile se tam začalo bavit o vzpouře, bylo také jasné, že se jí účastní. Prostě všechno se dalo lehce předvídat.
7) Pokuste se knihu ohodnotit (procenty, hvězdičkami..)
- 56/ 100 %
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Kačíí Kačíí | Web | 18. ledna 2014 v 19:29 | Reagovat

Tak s něčím souhlasím a je fakt, že kniha byla předvídatelná a to dost :-)  :-)  :-) Suprově si zodpověděla otázky :-)  :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama