Enderova hra

1. února 2015 v 22:04 | Kuba |  Knihy
Enderova hra


O autorovi: Orson Scott Card se narodil 24. srpna 1951. Pochází z mormonské rodiny. Je aktivním politickým přispěvatelem a mluvčí. Odsoudil sňatky homosexualů a aktiviti proti globálnímu oteplování. Podporuje vládní výzkum alternativních energetických zdrojů a odklon od využívání fosilních paliv. Má manželku a pět dětí a žijí společně v Severní Karolíně.

Další díla:Enderova hra je první kniha z knižní série Enderova sága s kterou se pojí Stínová série. Napsal již monoh knih jako např. sága Příběhy Alvina tvůrece, Capitol, Hot sleep aj.


O knize: Poprevé vyšla v roce 1985. Získala ceny Hugo a Nebula Award. Je v ní zachycena politická situace během Studené války. jedná se o první díl.

Děj: Cvičení dětí, které se učí strategii proti dlouhodobému mimozemskému nepříteli. Ender podstupuje výcvikem a jeho dovednosti i strtegie se prohlobují. Ve finále se dostane k "simulátoru" ze kterého se vyklube opravdový boj. Ender nevědommky zničí celou planetu. Psychicky se zhroutí děj knihy je ukončen tím, že..... no to si dočtěte sami :).
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama