TMI: City of Bones

22. června 2015 v 20:38 | Kuba
Tento článek bych chtěla věnovat TMI (= The Mortal Instruments = v čj. Nástroje smrti) a to jak ke knižní předloze, tak k filmu. Není to dávno, co jsem zhltala pět dílů (šestý, poslední, díl teprve výjde) a je jen opravdu málo knih, které by se mi líbily více, než tyto.


Nástoje smti jsou šestidílná série, vyprávějící o dívce Clary. Během všech knížek proběhne tolik věcí, že nudit se rozhodně nebudete!:) Anotace si všichni můžete přečíst kdekoliv na internetu, takže snad není třeba dolpňovat. Co ale v anotacích nenajdete jsou plusy a naopka mínusy. Jako plus považuju rozhodně Jace. To proto, že se mi hrozně líbí jeho smysl pro humor. Je velmi cinický, sarkastický a ke všemu má vtipné připomínky. Spolu s Clary, která mu vtip oplácí, knihy budí dojem, že ne vše je o rvačkách a střílení, ale i lidská povaha může z knihy udělat zábavnou. A mínusy? No, těch mnoho není. Snad jen ne nadarmo se říká všeho s mírou. Některé sutuace mi krapet falešné, jindy to s tím vtipem až spisovatelka přéháněla..rozhodně, ale mínusy plusy nepřevišují.


Knihy jsem si oblíbila také kvůli, podle mě, dobře zvoleného žánru a originalitě. Fantasy je můj nejoblíbenější žánr, takže už jen to považuji za takový plusík. Ale co se mi nejvíc líbilo? Ta originalita. Přes to, že se v knize pár upírů oběví, spisovatelka čerpá i z jiných nadpřirozených bytostí než jsou jen upíři, což v téhle době, kdy Twilight oslnil většinu světa, velmi oceňuji, protože každou chvíli se na regálech v knihkupectví objevují knihy s postavami upírů, ale aby si lidé vymysleli něco jiného? To už ne. Proto si na knize nesmírně vážím, že krom upírů se zde objevují čarodějové, víly, vlkodlaci, démoni apod. Ale i ti se objevují jen ve 'vedlejší' roli. Hlavní tam jsou lovci stínů. Napůl lidé a napůl andělé. Originální, nemyslíte?
Později se podle knihy začal točit film. Pokuď mi pamět dobře slouží, tak do kin by měl jít 8. srpna 2013. Hlavní role obsadili méně známí herci. Clary si zahraje Lily Collins (Zrození šampiona, Bez dechu..), Simona Robert Sheeran (Misfits, Je třeba zabít Bona, Tudorovci..) Jace zahraje Jamie Campbell Bower (Twilight: Nový měsíc, Rozbřesk 1, 2, Sweeney Todd: Ďábleský holič z Fleet Street, Harry Potter: Relikvie smrti 1, 2...), Aleca Kevin Zeggers( Štvanec IRA, Láska podle předlohy..) a nakonec Isabele Jemima West.


Do vedlejších rolí pak naopak známější osobnosti jako Lena Headey (Boj o trůny, Dredd, 300: Bitva u Thermopyl..), Jonathan Rhys Meyers (Tudorovci, Mission Impossible III., Melodie mého srdce..), Kevin Durand (Ocelová pěst, Jsem číslo čtyři, Osudový dotek..), Jared Harris (Sherlock Holmes: Hra stínů, Mad man, Hranice nemožného..)

Tady je trailer:

Kdyby se někdo chtěl podívat na oficiální stránky filmu na facebooku: Ťuk
Stránky knihy na facebooku: Semka
Stránky spisovatelky na facebooku: Sem

No tak to je asi vše. POkud by jste měli nějaký dotazy k TMI nebo prostě jenom na mě, tak do komentářů:) Za každý budu ráda!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama